Ar įmanoma auginti šunį ir katiną po vienu stogu?

Jei klausiate savęs, ar turėtumėte įsigyti šunį, ar katė būtų geresnis pasirinkimas: kas sako, kad negalite turėti abiejų?

Ar turi būti blogi santykiai tarp šuns ir katės, gyvenančios viename namų ūkyje? Nebūtinai! Jei atkreipsite dėmesį į abiejų temperamentą, galite būti apdovanoti net harmoninga augintinių pora.

Gyvas, daug medžiojantis ir lojantis šuo linkęs gąsdinti drovų katiną. Lygiai taip pat agresyvi katė tik pabrėš nedrąsų šunį. Ramus, paklusnus šuo ir draugiška, gerai subalansuota katė turės daugiausiai šansų susigyventi.

Norint, kad šunys ir katės priprastų vienas prie kito be streso, jiems turėtų būti leidžiama lėtai susipažinti. Tai gali užtrukti kelias savaites ar net mėnesius. Ir šuo, ir katė turi turėti savo kambarį.

Abu turėtų turėti viską, ko jiems reikia, pavyzdžiui, kačių bei šunų maistą, vandenį, krepšelį ir kai kuriuos žaislus.

Svarbiausi patarimai

Tada savininkai gali supažindinti vienas kitą per kvapą, pavyzdžiui, į katės kambarį atnešdami šunų krepšio patalynę ir šluostę, skirtą katei nuvalyti. Pirmąsias kelias savaites savininkai visada turėtų prižiūrėti ir lydėti dviejų gyvūnų susitikimus.

Tik nustačius ribas tarp šuns ir katės, jie gali be problemų pradėti gyventi po vienu stogu.
Mitu tapo populiarus įsitikinimas, kad katės ir šunys yra prisiekę priešai. Tačiau mes matėme daug žavingų draugystės tarp šunų ir kačių.
Turime 5 patarimus, kaip įsitikinti, kad jie abu tampa geriausiais draugais ir turite namus be kovos.

1. Kas pirmas?

Nors abu gyvūnai gali būti labai teritoriniai, katė paprastai bus labai agresyvi naujokui savo erdvėje. Todėl dažnai geriau priimti šunį prieš katę, nes šunys yra smalsesni ir draugiškesni naujokams. Ypač mieli pūkuoti kačiukai. Idealiame pasaulyje jų priėmimas vienu metu yra sklandžiausias pasirinkimas.

2. Apsvarstykite veislę

Šuns veislė gali atlikti svarbų vaidmenį nustatant, ar pora sutaria. Yra žinoma, kad pudeliai, vokiečių aviganiai ir anglų bei prancūzų buldogai yra draugiškiausios veislės su katėmis. Kita vertus, tokie terjerai kaip Džekas Raselis nekenčia kačių ir gali būti tikras pavojus aplink jūsų katę dėl jų persekiojimo instinkto.

3. Pirmasis jų susitikimas

Katės bijo šurmuliuojančios šuns energijos ir dažnai nuo jų slepiasi arba puola jas kaip gynybos būdą. Jei pavargsite savo šunį, daug mankštindamiesi, kol jie susitiks, šuo bus išsekęs ir todėl bus paklusnesnis, kai katė pirmą kartą jį pasitiks. Tai reiškia, kad jis kels mažiau grėsmės.

4. Neleiskite jiems pavydėti

Nesuteikite vienam iš jų daugiau glamonių nei kitam. Vyresnis augintinis nusipelno tiek pat meilės, kiek ir naujokas, o pavydas yra viena pagrindinių judviejų ginčų priežasčių.

5. Sava erdvė

Įsitikinkite, kad aiškiai nubrėžėte katės ir šuns kampą. Svarbu, kad jie valgytų atskirai ir abu turėtų savo lovas miegoti. Aiškios ribos yra svarbios.

Pabaigai
Esame tikri, kad neilgai trukus jūsų katė ir šuo taps geriausiais draugais!
Straipsnis parengtas naudojantis dimedium.lt informacija.

Panašūs įrašai

Kreditai visiems

Kreditai internetu visiems bedarbiams  nėra naujiena. Jau daugelis žmonių džiaugiasi taip išsprendę savo finansines problemas ir sėkmingai susitvarkę gyvenimus. Tiek ilgalaikis kreditas, tiek greitasis...

Sužinokite, į kokius du tipus skirstomi romanečių mechanizmai

Šiuolaikinė langų uždangų pasiūla – ypač plati. Nenuostabu, juk anksčiau langai būdavo dengiami siekiant išsaugoti šilumą patalpose ir privatumą, tačiau dabar langų dengimo tikslai...

Galinis apšvietimas – kokie žibintai į jį diegiami?

Geras matomumas kelyje yra itin svarbus. Svarbu ne tik gerai matyti kelią, bet ir būti matomiems. Ir šiuo atveju svarbu, kad būtų pasirūpinta, kad...

Paskutinės naujienos