Išmaniems vartotojams aktualu ne tik kainos

Turbūt sutiksite, kad šiais laikais vartotojai išmanesni. Viena iš priežasčių – gausūs informacijos srautai įvairiose medijose. Kintantys elektros tarifai vartotojams svarbūs, o informacija apie kainų pokyčius taip pat lengvai prieinama. Kai užsimenama apie kainos mažėjimą, visuomenė atsipučia, nes patrauklios kainos patinka visiems. Tuo labiau, kad mažesnė kaina reiškia pilnesnę piniginę.

Avalynės pirkimas – kylančių kainų iliustracija

Kai per žinių laidas pradedama kalbėti apie kylančias kainas, tas kilimas aptariamas pasitelkiant įvairius pavyzdžius, tarp kurių – avalynė. Pastebėta, kad šiemet batai pabrango ne vienu ir ne dviem procentais. Vieni žmonės vyksta pigesnio apavo į turgų, kiti dairosi avalynės parduotuvėse, kai kurie pirkėjai patvirtina visiems puikiai žinomą frazę „kaip buvo litais, taip dabar eurais“. Suprask – batai, kainavę šimtą litų, dabar siūlomi už šimtą eurų. Kai kurioms prekėms ir paslaugoms tai tinka, tačiau batų atveju visgi nelabai. Užtat tikėtina, kad pernai 60 eurų kainavę batai šiemet jau įkainojami 65 eurais.

Jei stebite kainas, veikiausiai pasakytumėte, jog kai kurie avalynės modeliai nebrango. Aišku, sunku lyginti, nes dažnai būna taip, kad parduotuvėje pasirodęs avalynės modelis po kelių mėnesių jau nebeparduodamas.

Įpročiai

Kalbos apie brangstančią avalynę skatina atidžiau pasidairyti po parduotuves (ar po turgaus prekystalius), o kaipgi kitos sritys? Jei brangsta kuras, bet gyvenate kaime, vis tiek teks lankytis degalinėse, nes į darbą kažkaip reikia nukakti.

Na, bet yra sričių, kur pakeitus įpročius pavyksta kiek sutaupyti. Bene populiariausias patarimas – nevalgyti kavinėse, nepirkti jose kavos. Kai kada šis patarimas visai neblogas, tačiau ne visada. O pagalvojant globaliau, pamąstant apie ekonomiką kyla įdomi prielaida: jei nustosiu pirkti tą ar aną, tai kažkas gaus mažiau pelno, vadinasi, ir valstybė surinks mažiau mokesčių. Tai kaipgi elgtis? Jei kuo nors piktnaudžiaujate, va tada tikrai galima nusistatyti kiek kitokias gaires, apriboti kokių nors daiktų pirkimą, taip sumažinant iš piniginės išeinantį pinigų srautą.

Įpročių svarba atsiskleidžia stebint sąskaitas už elektrą. Elektros tarifai vartotojams laikas nuo laiko kinta, o jei pasigirsta žinių apie elektros brangimą, imama eskaluoti apie elgesį. Pavyzdžiui, jei įsijungiate televizorių, šiek tiek jį pažiūrite ir nueinate, o televizorius lieka įjungtas, tai nėra vadinama taupymu. Jei būnate viename kambaryje, o šviesos įjungtos trijuose, tai irgi nėra taupymas. Šiaip jau nieko pernelyg sudėtingo, pakanka tik labiau kontroliuoti tam tikrus savo veiksmus.

Elektros tarifai vartotojams kinta dėl įvairių priežasčių

O kodėl elektros kainos nėra stabilios? Todėl, kad jas lemia daug veiksnių – pasaulinių (politinė situacija), regioninių (hidrologinė situacija) ir t. t.

Bet išmaniems vartotojams aktualu ne tik kainos. Sakykim, įkūrus verslą ieškoma gero elektros tiekėjo. Prieš sutariant dėl mokėjimo plano užduodamas ne vienas klausimas. Jei užduodamas tuzinas klausimų, kaip manote, kiek jų susiję su kaina? Tikrai ne visi. Nes klientams rūpi ne tik eurų išraiška.

 

Panašūs įrašai

Išmaniems vartotojams aktualu ne tik kainos

Turbūt sutiksite, kad šiais laikais vartotojai išmanesni. Viena iš priežasčių – gausūs informacijos srautai įvairiose medijose. Kintantys elektros tarifai vartotojams svarbūs, o informacija apie...

Nėštumo testai: kada ir kaip daryti, kad atsakymas būtų tikslus?

Jeigu norite greitai gauti atsakymą į rūpimą klausimą - naudokitės nėštumo testais. Jiems nereikia jokio specialus pasiruošimo, atlikti galite bet kada, kai tik galvojate, kad yra...

Modernūs baldai virtuvei

Tie, kas gamina baldus virtuvei, dažnai susiduria su užsakymais, kurie ne iki galo aiškūs patiems šeimininkams. Vienas tokių yra „noriu modernios virtuvės“. Labai dažnai...

Paskutinės naujienos