Kaip efektyviai suplanuoti tiekimo procesus?

Kas yra tiekimo grandinės planavimas?

Išsamus tiekimo grandinės planavimo mechanizmas gali padėti gamintojams turėti svarbiausių elementų, reikalingų sėkmingai veiklai, įskaitant medžiagų valdymą, atliekų šalinimą bei apyvartinio kapitalo optimizavimą.

Tiekimo grandinės planavimas yra procesas, kai tiksliai yra planuojama medžiagos bei produkto kelionė nuo žaliavos etapo iki galutinio vartotojo. Tai apima kelis procesus, tokius kaip tiekimo planavimas, paklausos planavimas, gamybos planavimas, paskirstymo planavimas, operacijos ir pardavimo planavimas.

Tyrimai rodo, kad 97 proc. organizacijų, turinčių našias tiekimo grandines, pasiekia didesnį pajamų augimą, palyginti su pramonės vidurkiu. Akivaizdu, kad gerai suderintas tiekimo grandinės mechanizmas, prasideda nuo efektyvaus planavimo proceso.

Pats tiekimo procesų planavimas apima kelis žingsnius, kad būtų pasiekti optimalūs gamybos tikslai. Procesas yra toks:

  1. Tiekimo valdymas

Pirmasis tiekimo grandinės planavimo žingsnis yra valdyti faktinį prekių arba paslaugų tiekimą. Pagrindiniai klausimai į kuriuos turi būti atsakyta:

  • Kaip geriausiai organizacija gali sukurti gerą pusiausvyrą tarp prekių įplaukų bei pasiūlos ir faktinio šių prekių poreikio bei paklausos?
  • Kaip įmonė gali užtikrinti, kad ji pasieks užsibrėžtus finansinius tikslus?
  • Kaip galima palengvinti sukurto paklausos plano reikalavimus?

 

  1. Paklausos valdymas

Kitas žingsnis yra paklausos valdymas, kuris yra būsimos paklausos prognozavimo procesas, siekiant užtikrinti, kad prekės ir paslaugos būtų tiksliai pristatomos, atsižvelgiant į poreikius.

  1. Gamybos planavimas

Kitas žingsnis yra gamybos planavimas, susijęs su realiais gamybos procesais bei jų dinamika.

  1. Operacijų planavimas

Operacijų planavimas yra žingsnis, kuriuo sprendžiamas poreikis sukurti konkrečius veiklos procesus, kad būtų užtikrinta efektyvi tiekimo grandinės funkcija.

  1. Pardavimų planavimas

Pardavimų planavimas turi apimti periodišką integruotų operacijų ir sandėlio valdymo procesą, kuris gali padėti organizacijai sutelkti dėmesį į pagrindines tiekimo valdymo grandinės tvarkykles.

Panašūs įrašai

Vertimų paslaugos – keliaudami jauskitės saugiai

Keliauti mėgsta daugelis, pastaruoju metu tą daryti yra ne tik labai lengva, bet ir gana pigu, todėl nieko keisto, jog atsiranda vis daugiau norinčių...

Lengvatinės verslo paskolos

Siekiant suvaldyti pasaulinę COVID-19 pandemiją, nemažai iššūkių kyla ir įvairiems verslo sektoriams, kuriems svarbu ne tik išlaikyti darbo vietas, bet ir sumažinti patiriamus nuostolius,...

Paminklus užsakyti dabar lengviausia yra internetu

Sostinėje ar netoli jos gyvenantys asmenys, kurie nori užsisakyti paminklų gamybos ir montavimo paslaugas, turėtų įvertinti kiekvieno gamintojo pasiūlymą atidžiai. Dabar nesunku apsirikti –...

Paskutinės naujienos