Kaip efektyviai suplanuoti tiekimo procesus?

Kas yra tiekimo grandinės planavimas?

Išsamus tiekimo grandinės planavimo mechanizmas gali padėti gamintojams turėti svarbiausių elementų, reikalingų sėkmingai veiklai, įskaitant medžiagų valdymą, atliekų šalinimą bei apyvartinio kapitalo optimizavimą.

Tiekimo grandinės planavimas yra procesas, kai tiksliai yra planuojama medžiagos bei produkto kelionė nuo žaliavos etapo iki galutinio vartotojo. Tai apima kelis procesus, tokius kaip tiekimo planavimas, paklausos planavimas, gamybos planavimas, paskirstymo planavimas, operacijos ir pardavimo planavimas.

Tyrimai rodo, kad 97 proc. organizacijų, turinčių našias tiekimo grandines, pasiekia didesnį pajamų augimą, palyginti su pramonės vidurkiu. Akivaizdu, kad gerai suderintas tiekimo grandinės mechanizmas, prasideda nuo efektyvaus planavimo proceso.

Pats tiekimo procesų planavimas apima kelis žingsnius, kad būtų pasiekti optimalūs gamybos tikslai. Procesas yra toks:

  1. Tiekimo valdymas

Pirmasis tiekimo grandinės planavimo žingsnis yra valdyti faktinį prekių arba paslaugų tiekimą. Pagrindiniai klausimai į kuriuos turi būti atsakyta:

  • Kaip geriausiai organizacija gali sukurti gerą pusiausvyrą tarp prekių įplaukų bei pasiūlos ir faktinio šių prekių poreikio bei paklausos?
  • Kaip įmonė gali užtikrinti, kad ji pasieks užsibrėžtus finansinius tikslus?
  • Kaip galima palengvinti sukurto paklausos plano reikalavimus?

 

  1. Paklausos valdymas

Kitas žingsnis yra paklausos valdymas, kuris yra būsimos paklausos prognozavimo procesas, siekiant užtikrinti, kad prekės ir paslaugos būtų tiksliai pristatomos, atsižvelgiant į poreikius.

  1. Gamybos planavimas

Kitas žingsnis yra gamybos planavimas, susijęs su realiais gamybos procesais bei jų dinamika.

  1. Operacijų planavimas

Operacijų planavimas yra žingsnis, kuriuo sprendžiamas poreikis sukurti konkrečius veiklos procesus, kad būtų užtikrinta efektyvi tiekimo grandinės funkcija.

  1. Pardavimų planavimas

Pardavimų planavimas turi apimti periodišką integruotų operacijų ir sandėlio valdymo procesą, kuris gali padėti organizacijai sutelkti dėmesį į pagrindines tiekimo valdymo grandinės tvarkykles.

Panašūs įrašai

Kaip pasirinkti tinkamo dydžio lubinį šviestuvą?

Kalbant apie apšvietimą, be stilingumo, apdailos ar medžiagos, reikia atsižvelgti į vieną svarbiausią funkciją - dydį. Norėdami tinkamai pradėti lubinių šviestuvų paiešką, suskaidysime ją...

Turintieji išmaniąją namų valdymo sistemą džiaugiasi ir dar didesniais privalumais

Naktinės ir dieninės užuolaidos – vienos iš elegantiškiausių langų uždangų, tinkančių tiek individualiuose namuose, tiek biuruose. Jos ne tik suteikia gerą apsaugą nuo saulės, užtikrina privatumą,...

Darbas užsienyje – dėl ko dažniausiai nerimaujama?

Galvojant apie darbą užsienyje galima susidurti ir su abejonėmis, kurių vediniems, nebūtinai pavyksta pasiryžti tokiam sprendimui. Natūralu, jog nežinomybė ruošiantis išvykti į nepažįstamą šalį...

Paskutinės naujienos