Kaip efektyviai suplanuoti tiekimo procesus?

Kas yra tiekimo grandinės planavimas?

Išsamus tiekimo grandinės planavimo mechanizmas gali padėti gamintojams turėti svarbiausių elementų, reikalingų sėkmingai veiklai, įskaitant medžiagų valdymą, atliekų šalinimą bei apyvartinio kapitalo optimizavimą.

Tiekimo grandinės planavimas yra procesas, kai tiksliai yra planuojama medžiagos bei produkto kelionė nuo žaliavos etapo iki galutinio vartotojo. Tai apima kelis procesus, tokius kaip tiekimo planavimas, paklausos planavimas, gamybos planavimas, paskirstymo planavimas, operacijos ir pardavimo planavimas.

Tyrimai rodo, kad 97 proc. organizacijų, turinčių našias tiekimo grandines, pasiekia didesnį pajamų augimą, palyginti su pramonės vidurkiu. Akivaizdu, kad gerai suderintas tiekimo grandinės mechanizmas, prasideda nuo efektyvaus planavimo proceso.

Pats tiekimo procesų planavimas apima kelis žingsnius, kad būtų pasiekti optimalūs gamybos tikslai. Procesas yra toks:

  1. Tiekimo valdymas

Pirmasis tiekimo grandinės planavimo žingsnis yra valdyti faktinį prekių arba paslaugų tiekimą. Pagrindiniai klausimai į kuriuos turi būti atsakyta:

  • Kaip geriausiai organizacija gali sukurti gerą pusiausvyrą tarp prekių įplaukų bei pasiūlos ir faktinio šių prekių poreikio bei paklausos?
  • Kaip įmonė gali užtikrinti, kad ji pasieks užsibrėžtus finansinius tikslus?
  • Kaip galima palengvinti sukurto paklausos plano reikalavimus?

 

  1. Paklausos valdymas

Kitas žingsnis yra paklausos valdymas, kuris yra būsimos paklausos prognozavimo procesas, siekiant užtikrinti, kad prekės ir paslaugos būtų tiksliai pristatomos, atsižvelgiant į poreikius.

  1. Gamybos planavimas

Kitas žingsnis yra gamybos planavimas, susijęs su realiais gamybos procesais bei jų dinamika.

  1. Operacijų planavimas

Operacijų planavimas yra žingsnis, kuriuo sprendžiamas poreikis sukurti konkrečius veiklos procesus, kad būtų užtikrinta efektyvi tiekimo grandinės funkcija.

  1. Pardavimų planavimas

Pardavimų planavimas turi apimti periodišką integruotų operacijų ir sandėlio valdymo procesą, kuris gali padėti organizacijai sutelkti dėmesį į pagrindines tiekimo valdymo grandinės tvarkykles.

Panašūs įrašai

Kaip namuose panaikinti susidariusį aidą?

Aukštos lubos ir garsą atspindintys paviršiai, tokie kaip stiklas, akmuo, plytelės ir kietmedis, dažnai gali sukelti nepageidaujamų atgarsių jūsų namuose. Jei pastebėsite, kad atgarsiai blaškosi,...

Termoizoliacinės medžiagos

Veiksminga termoizoliacija jokiu būdu nėra tik pareiga vykdyti vis griežtėjančius šilumos izoliavi­mo normatyvus. Juk energijos kaštų taupymas, be jokios abe­jonės, yra naudingas ir pačiam...

Kelionės po Lietuvą – puiki pramoga

Kelionės daugeliui tapo puikia pramoga, tačiau tikrai ne visiems pavyksta kas metus susiorganizuoti smagią kelionę, kuri prablaškytų, suteiktų energijos ir leistų grįžus jaustis atsinaujinusiems...

Paskutinės naujienos