Kaip grąžinti papuošalams jų grožį ?

Aukso dirbiniai buvo vertinami šimtmečius. Auksinius papuošalus dėvi tiek vyrai, tiek moterys, mėgaudamiesi jų grožiu, spindesiu ir prabanga.

Jūs tikriausiai pastebėjote, kad po kelių mėnesių auksinė grandinė patamsėja, sidabras praranda blizgesį ir spalvų vienodumą. Prakaite yra druskų ir mineralų, kurie oksiduoja metalą. Tai ypač pasakytina apie tuos, kurie nešioja papuošalus 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę: miega, sportuoja ar užsiima namų ruošos darbais. Kosmetika taip pat yra agresyviai nusiteikusi papuošalams. Siera, nitratai, gyvsidabrio druskos, esančios sudėtyje neigiamai veikia auksą.

Dažnas vandens, ypač kieto ar sūraus, poveikis pagreitina aukso ir sidabro grandinių oksidaciją. Dušo želės ir šampūnai taip pat kenkia tauriesiems metalams.

Norint atkurti papuošalų krištolo blizgesį, aukso gaminius reikia nuvalyti specialiomis priemonėmis.
Jei papuošalai pagaminti iš aukso spalvos nerūdijančio metalo lydinio, nesunku atkurti idealią jų išvaizdą. Jums tiesiog reikia valyti daiktą minkštu šepetėliu ir įprasta dantų pasta. Žiedus, auksines grandineles galite iš anksto pamirkyti muiluoto vandens tirpale. Po valymo papuošalą nuplaukite ir kruopščiai išdžiovinkite minkštu skudurėliu.
Kitas būdas atsikratyti nešvarumų ant aukso gaminių yra soda. Sodą ištirpinkite vandenyje iki tirštos masės, penkias minutes palaikykite užtepę ant aukso gaminio, tada nuplaukite.

Taip pat galite naudoti specialias papuošalų priežiūros priemones.

Grandinėlės kokybė ir pradinė išvaizda taip pat priklauso nuo to, kaip ir kur jas laikote, kai nedėvite.
Geriausia kiekvieną grandinę laikyti atskirame maišelyje arba mažoje ne medinėje dėžutėje, kad jos nesupainiotų. Kitas variantas yra papuošalų medis. Idealu, jei grandinėlę laikysite kabančią vertikaliai. Tai gali būti dėžutės durys su kabliukais, bižuterijos biustas ar strypas.

Nelaikykite aukso kartoninėse dėžėse: kompozicijoje esanti siera pakenks papuošalams.
Kuo labiau mylėsite savo papuošalus, tuo labiau jie jus puoš!

Panašūs įrašai

Ko reikia norint tapti profesionaliu vertėju?

Prireikus vertimo, daugelis neabejodami kreipiasi į vertimo biurus, kuriuose suteikia vertimo paslaugos. Čia puiku tai, kad galima džiaugtis skirtingas kalbas išmanančiais specialistais, kurie ne tik...

Kelionės po Lietuvą – puiki pramoga

Kelionės daugeliui tapo puikia pramoga, tačiau tikrai ne visiems pavyksta kas metus susiorganizuoti smagią kelionę, kuri prablaškytų, suteiktų energijos ir leistų grįžus jaustis atsinaujinusiems...

Kuo yra naudinga refinansavimo paslauga klientams?

Kreditų refinansavimas – tai labai naudinga finansinė paslauga, leidžianti žymiai pasilengvinti turimų įsiskolinimų naštą. Susidūrus su tam tikromis mokumo problemomis, daugelis žmonių pradeda ieškoti...

Paskutinės naujienos