Kaip išsirinkti tinkamas padangas automobiliui?

Padangos dydis ir rato dydis yra pirmoji charakteristika, į kurią reikia atkreipti dėmesį renkantis padangas. Gamintojai nurodo leistinus padangų dydžius, atsižvelgdami į transporto priemonės dinaminius rodiklius. Šią informaciją galite rasti techninės priežiūros knygoje arba specializuotose svetainėse, kai kurie gamintojai nurodo ant vairuotojo durelių rėmo.

Gamintojai visada nurodo kelis vieno automobilio padangų dydžius. Taip yra todėl, kad žiemą rekomenduojama naudoti mažesnes padangas. Vasarinių padangų pasirinkimas turėtų būti atliekamas atsižvelgiant į vairuotojo prioritetus. Aukštesnis profilis skirtas didesniam komfortui. Žemo profilio padangos užtikrina geresnį valdymą ir stabilumą važiuojant greičiau.

Kiekviena padanga turi konkrečią kryptį. Visureigio guma skirta naudoti visureigiuose. Išskirtinis jo bruožas yra padidėjęs tvirtumas ir visureigio gebėjimas, pasiekiamas dėl protektoriaus rašto su dideliais blokais.
Kelių padangos yra skirtos naudoti bendruose keliuose. Ši guma pasižymi pagerintomis dinaminėmis charakteristikomis ant kietų paviršių, sausų ir šlapių.

Didelio greičio padangos naudojamos važiuojant dideliu greičiu. Jos turi tvirtesnį rėmą, daugiau dinamikos, šoninį stabilumą ir valdymą. Padangos yra skirtos naudoti sportiniuose ir prabangiuose automobiliuose, dažnai jas perka bmw automoilių turėtojai.

Gumos sezoniškumas yra svarbiausias kriterijus, užtikrinantis vairavimo saugumą tam tikru metų laiku. Paprastai guma yra skirta tam tikroms klimato sąlygoms. Pavyzdžiui, padangų pasirinkimas vasarai yra pagrįstas greito važiavimo, pasitikėjimo manevru ir pagreičiu poreikiu. Tuo pat metu žieminės padangos pasirenkamos stabdymo efektyvumui, plūduriavimui ir sukibimui su slidžia danga.
Vasarinės padangos yra judresnės, turi didesnį greičio indeksą ir kietesnį gumos mišinį. Ypatingas padangų važiavimo savybes lemia protektoriaus raštas, profilio aukštis ir minkštumas.
Reikia atkreipti dėmesį ir į protektoriaus rašto gylį. Būtent lamelių gylis lemia gumos sugebėjimą atsispirti stipriam vandens srautui.
Tinkamos padangos pasirinkimas yra jūsų ir kitų eismo dalyvių saugumas.

Panašūs įrašai

Spausdinimas ant patalynės – kur užsisakyti?

Ieškote naujo patalynės? O galbūt domina tik pagalvės, kurios būtų su jūsų norimais užrašais? Tokiu atveju reikėtų apsidairyti specialiose internetinėse parduotuvėse ir ne tik....

Kodėl reikalinga burnos higiena?

Burnos higiena reikalinga, nes tik jos laikantis mažėja žalingas apnašų poveikis kietiesiems dantų audiniams. Jeigu reguliariai pašalinami maisto likučiai, ilgiau išvengiama ėduonies ir periodonto...

Sveikos mitybos rekomendacijos

Šiais laikais įsibėgėjant sparčiam gyvenimo tempui, žmogus maitinasi pigiau, renkasi greitai paruošiamą maistą bei įvairius pusgaminius ir pusfabrikačius. Mus ima kamuoti stresas, įvairios prastos...

Paskutinės naujienos