Kaip namuose panaikinti susidariusį aidą?

Aukštos lubos ir garsą atspindintys paviršiai, tokie kaip stiklas, akmuo, plytelės ir kietmedis, dažnai gali sukelti nepageidaujamų atgarsių jūsų namuose.

Jei pastebėsite, kad atgarsiai blaškosi, jums nereikia prigalvoti sudėtingų sprendimų šiai problemai, kad rastumėte būdų, kaip sušvelninti savo kambarių gyvą akustiką. Štai keletas būdų, kaip sumažinti atgarsį jūsų namuose.

Užpildykite kambarius baldais

Kambariai, užpildyti pliušiniais, naudotais odiniais baldais ir aksesuarais, padeda sumažinti aidą. Pavyzdžiui, sofos ir putlūs atlošai sugeria garso atspindį. Audinių apmušalai paprastai sugeria garsą efektyviau nei vinilas ar oda.

Net tokie daiktai, kaip knygų lentynos, užpildyti knygomis, ir dekoratyviniai daiktai gali sumažinti aidą. Iš esmės, kuo daugiau objektų yra kambaryje, tuo mažiau garsas aplink jį atšoks.

Uždenkite grindis

Kilimai ir kilimėliai ne tik suteikia minkštą paminkštinimą jūsų kojoms. Jie taip pat slopina garso atspindį kambaryje, sugerdami aidus ir slopindami triukšmą. Kambariuose, kuriuose yra kietmedžio, plytelių ar kitokio tipo kieto paviršiaus grindys, pastatykite kilimėlius, kurie taip pat papildo jūsų dekorą.

Be to, galite pridėti kilimėlį nuo sienos iki sienos. Jis yra „nuolatinis“ ir brangesnis, palyginti su kilimėliais, tačiau tikrai sumažins aidą, tuo pačiu užtikrindamas komfortą visuose kambariuose.

Uždenkite sienas ir langus

Sienų ir langų dangos sumažina garso, atspindinčio langų stiklą ir kietų sienų paviršių, kiekį. Sunkios, išklotos langų užuolaidos, besitęsiančios iki grindų, padeda slopinti garsą, sumažinant aidą ir aplinkos triukšmą namo viduje ir išorėje.

Drobiniai paveikslai, gobelenai ir dekoratyviniai sienų apmušalai taip pat gali sugerti garsą, kad sumažėtų aidas. Atminkite, kad už stiklo uždaryti rėmeliai ir meno kūriniai atspindės garsą panašiai kaip langų stiklai.

Naudingi patarimai

Norėdami papildyti savo baldus, suteikti skonio kambario dekorui ir sumažinti kambario aidą, naudokite minkštus aksesuarus, pavyzdžiui, dekoratyvines pagalves ar antklodes.

Kadangi vonios kambariuose ir virtuvėse yra daug kietų, atspindinčių paviršių, tokių kaip plytelės, aidą galima sumažinti strategiškai aplink kambarį pakabinant pliušinius dekoratyvinius daiktus, pavyzdžiui, vonios rankšluosčius ar staltieses ir purius rankšluosčius.

Įdiekite akustines plokštes

Akustinės plokštės ar „pertvaros“ gali būti naudingos, kai aidas yra problema, nors tai nėra praktiška visoms reikmėms ir dekoro sumetimais. Pavyzdžiui, kambariuose su aukštomis lubomis.

Šios prie sienos pritvirtintos plokštės, dažnai pagamintos iš putplasčio ar audinio ir sukurtos sugerti garsą, dažnai naudojamos profesionaliuose garso nustatymuose, pavyzdžiui, įrašymo ar transliavimo studijose.

Yra gyvenamųjų versijų; tačiau idealiai tinka garsui sugerti didelėse atvirose patalpose ar namų kino teatro aplinkoje. Plokštės yra gana paprasta montuoti klijais, vinimis ar kaiščiais.

Turėkite omenyje, kad norint saugiai juos montuoti ant aukštų lubų, jums gali prireikti kopėčių ar pastolių. Paprastai plokštės turėtų būti montuojamos kas 12 colių, kad būtų optimaliai sumažintas aidas.

Pabaigai
Viskas! Dabar turite keletą pagrindinių idėjų, kaip sumažinti nepageidaujamą aidą ir garsą savo namuose.
Informacija yra parengta vadovaujantis baldaiska.lt medžiaga.

 

Panašūs įrašai

Ar žinote kokią roletų spalvą pasirinkti?

Ritininės užuolaidos, įprastai geriau žinomi kaip roletai, šiandien yra vienas populiariausių langų dekoro bei apsaugos nuo tiesioginių saulės spindulių sprendimų, kas šiuo metu vasaros sezonui...

Ar sveikiau yra naudoti reguliuojamo aukščio stalą?

Žmonės vis daugiau laiko praleidžia prie savo stalų, ir kyla klausimas, kaip padaryti, kad darbo procesas būtų kuo efektyvesnis ir sveikesnis. Mes visi esame...

Vestuvių filmavimas. Ką įtraukti ir ką pašalinti?

Jūsų vestuvių vaizdo įrašui yra tiek pat variantų ir priedų, kiek ir jūsų nuotraukoms. Norėdami padėti išsirinkti jums tinkamiausią paketą, patarsime pasiskaityti patarimus žemiau...

Paskutinės naujienos