Kaip pasirinkti stogo dangą?

Kai pasiūla tokia didelė, o kiekvienas pardavėjas tikina kad jų stogo danga yra geriausia, stogo dangą pasirinkti gali būti išties sunku. Nereikia šioje situacijoje pasimesti, apsispręsti padės paprasti skaičiavimai ant popieriaus lapo. Paimkite architektų paruoštą jūsų namo projektą ir pasižiūrėkite kiek kvadratinių metrų stogo dangos reikės uždengti namo stogą. Žinodami šį skaičių galite apžiūrėti visų tipų stogo dangas ir preliminariai žinodami kiekvienos jų kainą padaugint ir gauti sumas kiek kainuotų vien tik stogo danga be papildomų skardinimo elementų ir dengimo darbų. Dalis stogo dangų gali būti jums paprasčiausiai per brangios, pavyzdžiui molinių čerpių arba brangios skardos stogas, tad teks rinktis pigesnį šiferio stogą. Taigi, iš vienos pusės pasirinkti yra labai paprasta nes liaudiškai tariant viskas priklauso nuo jūsų piniginės storio.

Jeigu jūsų neriboja finansai, galite stogą rinktis tokį koks patinka. Palikite ekonomiškus sprendimus varguoliams, o sudėtingo stogo įrengimo galvos skausmą meistrams ir ieškokite estetiškos išvaizdos stogo kuris iš toli džiugintų jus ir aplinkinius kiekvieną dieną. Prabangios dangos yra molio čerpės, akmens skalūnas, tam tikro padengimo ir profilio skarda.

Jei pasižiūrėsime į stogo dangos pasirinkimą iš techninės pusės, stogo dangą ne viduomet galima pasirinkti tokią kokia norite. Jei namą statysite iš lengvų medinių konstrukcijų, savaime suprantama stogo danga negalės būti labai didelio svorio. Ne paskutinėje vietoje ir praktiškumas. Jei pasirinksite stogą iš bituminių čerpių, jo paviršius po 5-8 metų gali pasidengti samanomis ir pelėsiu. Kadangi bituminių čerpių paviršius yra grūdėtas, prie jo lengvai kimba nešvarumai, kurių ypač daug sklando ore vasaros metu. Šios dulkės nusėda ant stogo ir suformuoja darinius kurie gavę drėmgės išplinta po visą stoga ir sugadiną namo išvaizdą. Nuvalyti tokį stogą labai sunku ir brangu, todėl tokia danga šiuo metu yra nebemadinga. Bitumine dengiami tik ūkiniai ar kiti mažos vertės, laikini statiniai, pavėsinės ir pan.

Renkantis stogo dangą reikia numatyti išlaidas stogdengiams. Kuo stogas įmantresnis, o dangai užkloti reikia daugiau laiko, tuo ir meistrų paslaugos kainuos daugiau. Kaip pavyzdį galime palyginti metalinės skardos dengimą ir čerpių. Dengiant skardą, per pusvalandį galima iš karto uždengti didelį stogo plotą nes skarda yra sukarpoma dideliais gabalais, viena dalis gali būti ir 7 metrų ilgio, o tai jau beveik 8 kv.m. stogo ploto. Jei stogo dangą reikia tvirtinti iš atskirų mažų elementų, tai savaime suprantama toks darbas kainuos daugiau.

Panašūs įrašai

Paskolos be kredito patikrinimo

Paskolos be kredito patkrinimo straipsnį pristato: www.paskolosisiskolinusiems.lt Ar galvojate, kad dabartiniai finansinių paslaugų teikėjai paskolas išduoda bet kuriam jų paprašiusiam vartotojui? Ar tikrai manote, kad viskas yra taip paprasta, kaip kai kurie vartotojai kalba?

Nėštumo testai: kada ir kaip daryti, kad atsakymas būtų tikslus?

Jeigu norite greitai gauti atsakymą į rūpimą klausimą - naudokitės nėštumo testais. Jiems nereikia jokio specialus pasiruošimo, atlikti galite bet kada, kai tik galvojate, kad yra...

Ar sveikiau yra naudoti reguliuojamo aukščio stalą?

Žmonės vis daugiau laiko praleidžia prie savo stalų, ir kyla klausimas, kaip padaryti, kad darbo procesas būtų kuo efektyvesnis ir sveikesnis. Mes visi esame...

Paskutinės naujienos