Kaip pasirinkti tinkamo dydžio lubinį šviestuvą?

Kalbant apie apšvietimą, be stilingumo, apdailos ar medžiagos, reikia atsižvelgti į vieną svarbiausią funkciją – dydį. Norėdami tinkamai pradėti lubinių šviestuvų paiešką, suskaidysime ją į tris paprastas specifikacijas.

Mastelis, atstumas ir tarpai

Kaip ir vienas neteisingas matavimas gali pagerinti receptą arba jį sugadinti, netinkamo dydžio šviestuvo pasirinkimas gali rimtai sutrikdyti jūsų erdvės dizainą.

Norint tai padaryti beveik bet kurioje patalpoje, reikia atlikti tris svarbius matavimus: mastelis, atstumas ir tarpai. Štai kaip išsimatuoti kiekvieną.

Mastelis: Šviesos armatūros skersmuo ir aukštis

Prieš pridėdami baldus prie mišinio, pradėkime nuo kai kurių pagrindinių parametrų. Atkreipkite dėmesį, kad šios gairės taikomos lubų šviestuvams, tokiems kaip šviestuvai, pakabukai ir tvirtinimo elementai atvirose patalpose, tokiose kaip svetainės ir miegamieji.

Pradėkite nuo atviro kambario ir atkreipkite dėmesį į kambario aukštį, ilgį ir plotį.

Skersmuo

Norėdami nustatyti geriausiai jūsų erdvėje esančio šviestuvo skersmenį:

Išmatuokite kambario ilgį ir plotį pėdomis.
Pavyzdys: 10 pėdų po 12 pėdų
Sudėkite abu ilgius kartu.
Pavyzdys: 10 + 12 = 22 pėdos
Pakeiskite šią vertę pėdomis į colius (taigi 20 pėdų tampa 20 colių)
Pavyzdys: 22 pėdos> 22 coliai
Tai yra idealus šviestuvo skersmuo šiame kambaryje.
Pavyzdys: 22 colių pločio

Aukštis

Norėdami nustatyti geriausiai jūsų erdvėje esančio šviestuvo aukštį:

Pradėkite nuo kambario aukščio (nuo grindų iki lubų) pėdomis.
Pavyzdys: 10 pėdų aukščio
Padauginkite aukštį iš 2,5 “iki 3” pėdų.
Pavyzdys: 10 x 2,5 “iki 3” = 25-30 pėdų
Pakeiskite šią vertę į colius (taigi 20 pėdų tampa 20 colių).
Pavyzdys: 25-30 pėdų> 25-30 colių
Tai idealus aukštis šviestuvui šiame kambaryje.
Taigi šiam kambariui norėsite ieškoti maždaug 22 colių pločio ir 25-30 cm aukščio šviestuvo.

Klirensas: kaip žemai šviestuvas gali būti pakabintas

Priklausomai nuo patalpos ar šviestuvo vietos, šviestuvo pakabinimo ilgis arba aukštis yra vienodai svarbūs kaip ir dydis. Reikalingas tarpas priklauso nuo vietos, kurioje naudojama šviesa.

Svetainėse, miegamuosiuose ar atvirose fojė, kur žmonės gali vaikščioti po šviestuvu:

  • Laikykitės 7 pėdų atstumo nuo armatūros apačios iki grindų.
  • Jei turite 8 pėdų lubas, apsvarstykite žemo profilio nuleidimo tvirtinimo elementą, kad pasiektumėte kambario tarpą ir bendruosius apšvietimo reikalavimus.
  • Atvirame fojė ar koridoriuje pakabinkite šviestuvus ar pakabukus, kurių dugnas yra bent 6 “aukščiau nei durys.

Vonios kambariuose

Virš vonios laikykite 8 pėdas tarp vonios viršaus ir šviestuvo apačios. Tai gali būti aukštas mažesnių vonios kambarių užsakymas, todėl, jei aukštis neatitinka šios taisyklės.

Apsvarstykite mažesnės liustros pirkimą arba pakabinkite mažiausiai 3 pėdų atstumu nuo tiesiai virš vonios (turėdami omenyje 7 pėdų atstumo taisyklę).

Tarpai: kur kabinti šviestuvus

Atstumas aplink ir tarp šviestuvų taip pat yra svarbus, ypač kai tai susiję su aplinkiniais baldais, tokiais kaip virtuvės sala ar valgomojo stalas.

Virtuvėje ir valgomajame ant paviršiaus naudojamas apšvietimas, naudodamas pirmiau pateiktas gaires, šiek tiek pakoreguotas – daugiausia atsižvelgiant į pakabinimo aukštį ir skersmenį ar plotį.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme kaip išsirinkti lubinius šviestuvus jūsų namų kambariams bei pateikėme pagrindines taisykles, apie kurias nereikėtų pamiršti. Vadovaukitės šiais patarimais ir jūs galėsite išsirinkti tinkamiausią variantą jūsų namams.

Straipsnis yra parengtas, vadovaujantis bijunai-prienamo.lt informacija.

Panašūs įrašai

Kelionės po Lietuvą – puiki pramoga

Kelionės daugeliui tapo puikia pramoga, tačiau tikrai ne visiems pavyksta kas metus susiorganizuoti smagią kelionę, kuri prablaškytų, suteiktų energijos ir leistų grįžus jaustis atsinaujinusiems...

Minimalistinis namų interjeras

Šiuolaikinių megamiestų gyventojai vertina paprastumą ir funkcionalumą. Šviesos ir oro pripildytas kambarys su puikiomis miegamojo lovomis idealiai tinka atsipalaiduoti po miesto šurmulio ir tvankių biurų....

Ieškant naujo laikrodžio – pilnos vitrinos

Smagu, kai ieškant kokios nors prekės nenusiviliama. Puiku, kai vitrinose prekių tiek, kad nors su vežimu vežk. Panašiai galima šnekėti ir apie vyriškus laikrodžius,...

Paskutinės naujienos