Kodėl verta drausti krovinius?

Be abejo vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos reikėtų apsvarstyti ruošiantis gabenti didelę siuntą yra krovinių draudimas. Gabenant krovinį, jo sunaikinimo ar vagystės atveju vežėjo atsakomybė apima tik jo interesus, atleidžiant jį nuo atsakomybės, o ekspeditoriaus atsakomybės draudimas neapima paties krovinio. Taigi, kaip pasirūpinti prekėmis, kad jos būtų saugiai ir greitai nugabentos iš vieno taško į kitą.

Žmonės dažnai savęs klausia, ar verta drausti krovinį. Dauguma iš mūsų mano, kad krovinio draudimo pasiūlymas yra viena iš sutartinių ekspeditoriaus paslaugų, tačiau tai netiesa.

Kas yra krovinių draudimas?

Krovinių draudimas yra pagrindinis įrankis ginant prekių savininko interesus. Norint gauti kompensaciją už sugadintas prekes transportavimo metu užtenka nurodyti žalą, jog būtų gaunama kompensacija ir nesvarbu ar vežėjas arba ekspeditorius yra kaltas dėl žalos ar ne.
Krovinio draudimo sutartis gali būti sudaryta tik krovinio savininko naudai, nes tik jis patirs nuostolių dėl sugadintų ar prarastų prekių. Kas yra svarbu? Krovinių draudimas yra siūlomas vidaus, Europos Sąjungos ir tarptautiniuose transportuose.

Kokį krovinį verta apdrausti?

Žinoma, verta apsvarstyti krovinių draudimo naudojimą gabenant didelės vertės prekes arba didesnio vagystės pavojaus atveju. Dažniausiai elektronika, kvepalai ar papuošalai pritraukia ilgapirščius vagis, todėl krovinių draudimo politika apsaugo krovinio savininką nuo apiplėšimo padarinių. Iš esmės krovinių draudimas apima visas su objektu susijusias rizikas ir žalą.

Rizikos, su kuria krovinys gali susidurti jį gabenant, skaičius yra labai didelis, atsižvelgiant į transporto priemonės tipą, išorinius veiksnius (sausuma, jūra, oras), žmogaus klaidas ar sąmoningus veiksmus. Šiai dienai nėra sugalvota geresnio būdo apsaugoti siuntą nei krovinių draudimas, kurio pagrindinis tikslas yra apsaugoti gabenamus produktus nuo bet kokios žalos.

 

Panašūs įrašai

Priežastys kodėl verta įsirengti ileidžiamus žibintus savo sode

Galite naudoti šiuos įsiterpusius šviestuvus, pavyzdžiui, šį keturių Sol Outdoor 72 šviestuvų rinkinį, kad paskatintumėte lankytojus keliauti po sodą apšviestais takais ar takais arba...

Apie ką yra serialas ,,Sužeisti paukščiai”?

Viena iš intriguojančių bei kvapą gniaužančių dramų, kurią yra rekomenduojama peržiūrėti kiekvienam dramos mėgėjui yra serialas Sužeisti paukščiai. Ši istorija pavergia kiekvieno žiūrovo širdį,...

Ko reikia elektros instaliacijai įrengti?

Vienfazė elektros instaliacija namuose yra kabelių ir laidų tinklas, tiekiantis elektrą konkrečioms namų vietoms. Paprastai yra dvi pagrindinės grandinės – apšvietimo grandinė ir įrangos...

Paskutinės naujienos