Kokią stogo dangą geriausia rinktis?

Stogo danga – vienas svarbiausių sprendimų kuriuos turime priimti kuomet renovuojame ar statomės naujus namus. Pasidomėjus rinkoje, greitai suvokiame, jog sprendimas dėl dangos rūšies nėra toks lengvas kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Yra ne tik gausybė gamintojų ir internetinių parduotuvių siūlančių itin geras kainas, tačiau kartu ir pačių dangos rūšių iš kurių galime rinktis savo namams. Kiekviena iš jų pasižymi tam tikromis savybėmis kurios bus geresnės ar blogesnės skirtingose aplinkose.

Tiesa, jei nežinome į ką atkreipti dėmesį apsispręsti gali tapti itin sunku. Šiame tekste mes trumpai aptarsime pagrindines stogo dangų rūšis, ir kodėl mūsų manymu, skardinė stogo danga yra optimaliausias sprendimas namų savininkams.

Čerpinė stogo danga

Čerpės jau nuo seno yra vienas iš populiariausių vartotojų pasirinkimų. Nesvarbu ar jūs planuojate tokią dangą kloti gyvenamajame name ar komercinės paskirties pastate, jos yra tikrai universalus sprendimas. Tokie stogai paprastai atrodo ne tik gerai, tačiau kartu ir puikiai tarnaujantys.

Gamintojai neretai tokiems variantams suteikia bent 30 metų garantiją, tačiau su tinkama priežiūra jos gali būti sprendimas net 50 metų ar daugiau. Jei pageidaujate tradiciško sprendimo kuris jums tikrai ilgai tarnaus, čia tikrai neprašaus.

Bituminė stogo danga

Paprastai bituminė stogo danga yra geriausias sprendimas tiems pastatams kurie turi visiškai plokščią stogą, tačiau tai nereiškia, jog jų negalima panaudoti ir priimant įdomesnius stogo dangos sprendimus, jeigu stogas yra sudėtingesnės struktūros.

Kitas dalykas, bituminis stogas yra žymiai lengviau montuojamas, o vieninteliai įrankiai šios rūšies stogui tvirtinti yra plaktukas ir vinys, o pati danga yra montuojama klijavimo būdu.

Vienintelis dalykas kurį reikėtų šią stogo dangą prižiūrėti – tai samanojimas. Kitu atveju, tai yra viena iš atspariausių stogo dangos rūšių, kadangi bitumo neveiks korozija, rūdys ar pelėsis.

Plieninė stogo danga

Kaip ir minėjome straipsnio pradžioje, mūsų manymu, tai yra, ko gero, geriausia dangos rūšis tinkanti Lietuvos namams. Pagal modernias technologijas gaminama plieninė stogo danga pasižymi itin geru atsparumu korozijai.

Žinant reguliarius Lietuvoje orus ir klimatą, galima sakyti, jog sąlygos dažnai būna pakankamai atšiaurios, na o plieninė yra sukurta kaip itin tvirta alternatyva kitos rūšies dangoms šiuo atveju. Kartu jinai nėra tokia brangi, o ir montavimo procedūra yra pakankamai paprastas reikalas.

Pačiai priežiūrai taip pat užteks laikas nuo laiko nuplauti stogą vandeniu ir stengtis, jog nesikauptų ant stogo samanos. Kadangi plienas ir taip būna apsaugotas nuo korozijos, čia papildomų bėdų šiuo aspektu tikrai neatsiras.

Mūsų manymu, tai yra pats optimaliausias sprendimas, kadangi rasime geriausią kainos, kokybės ir ilgaamžiškumo balansą.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme pagrindines stogo dangos rūšis ir jų ypatumus. Iš esmės kiekvienas iš šių variantų turi tiek pliusų, tiek minusų, tačiau plieninė stogo danga vis dėl to išlieka pati geriausia alternatyva tiems kas nori universalaus varianto.

Daugiau apie stogo dangą galite rasti manostogas.lt.

Panašūs įrašai

Maršruto savikainos optimizavimas

Išlaidų maršruto optimizavimas skiriasi nuo maršruto optimizavimo, kuriame atsižvelgiama tik į atstumą ar laiką. Kainomis pagrįstas maršruto optimizavimas yra naudingas realiame pasaulyje, nes jis...

Vertimų paslaugos – keliaudami jauskitės saugiai

Keliauti mėgsta daugelis, pastaruoju metu tą daryti yra ne tik labai lengva, bet ir gana pigu, todėl nieko keisto, jog atsiranda vis daugiau norinčių...

Paspirtukas – mada ar būtinybė?

Paspirtukai yra ne tik malonūs prisiminimai iš vaikystės ar būdas linksminti savo pačių vaikus. Šiandien rinkoje paspirtukai internetu yra daugybė modelių, kurie skirti suaugusiems. Paspirtuką...

Paskutinės naujienos