Metalinės tvoros priežiūra, ką reikia žinoti?

Žmonės mėgsta metalines tvoras dėl jų estetinio patrauklumo, metalo garso, struktūros bei ilgaamžiškumo. Iš kokybiškų medžiagų pagamintos metalinės tvoros gali tarnauti ilgus dešimtmečius. Tačiau jos turi vieną silpnybę – rūdis. Net šiek tiek rūdžių gali pakenkti tvoros patvarumui bei sutrumpinti jos tarnavimo laiką. Taigi, turint aplink namą metalinę tvorą, reikia tinkamai ją prižiūrėti, kad būtų išlaikytas jos estetinis patrauklumas bei konstrukcijos patvarumas. Bent du kart per metus derėtų atlikti metalinės tvoros priežiūros rutiną, ypač jei tvora yra drėgnoje vietoje.

Metalinės tvoros priežiūra

  1. Visų pirma reikėtų paruošti darbo vietą, pašalinant aplink tvorą ar ant jos esančius vynmedžius, piktžoles ar žolę. Aplinkos augmeniją ar mūrą derėtų uždengti specialiomis priemonėmis.
  2. Antra, derėtų pašalinti visus rūdžių požymius, naudojant smulkų vielinį šepetį. Nereikėtų naudoti sunkios, laidinės vielos, nes tai sugadins tvoros vientisumą. Toliau reikėtų nuplauti tvorą nejoniniais plovikliais ir vandeniu, leisti jai išdžiūti.
  3. Toliau reikėtų taikyti rūdžių keitiklį tose vietose, kur jau yra rūdžių, fosforo rūgšties arba tanino rūgšties pagrindu pagaminti keitikliai yra tinkamiausi. Reikia laikytis visų gamintojo nurodymų ir dėvėti visas reikalingas asmenines apsaugos priemones, naudojant rūdžių keitiklį.
  4. Po rūdžių surišimo, seka gruntavimas. Gruntas turi būti aliejaus pagrindu ir pagamintas metalams. Užtepus jį plonu sluoksniu, reikia leisti išdžiūti.
  5. Toliau reikėtų užtepti dažų, pagamintų iš aliejaus, skirtų metalui. Pasirinkti reikią panašią arba tokią pačią tvoros dažų spalvą.
  6. Norint išlaikyti spalvą derėtų tvorą valyti muilu ir vandeniu kartą per pusmetį.
  7. Trūkstamas tvirtinimo detales ar kitą vartų ir tvoros apdailą galima pakeisti panašaus dydžio ir išvaizdos, perkant detales specialiose arba namų ūkio paskirties parduotuvėse.

Panašūs įrašai

Ar žinote kokios makiažo tendencijos vyrauja šiemet?

Ilgą laiką dalį veido teko dengti kauke, tačiau karantino ribojimams laisvėjant, daugelis nevengia vietoj lūpų balzamo pasigražinti ryškesniais lūpdažiais. Atėjo laikas puoštis ir vėl...

Paskolos be kredito patikrinimo

Paskolos be kredito patkrinimo straipsnį pristato: www.paskolosisiskolinusiems.lt Ar galvojate, kad dabartiniai finansinių paslaugų teikėjai paskolas išduoda bet kuriam jų paprašiusiam vartotojui? Ar tikrai manote, kad viskas yra taip paprasta, kaip kai kurie vartotojai kalba?

Paspirtukas – mada ar būtinybė?

Paspirtukai yra ne tik malonūs prisiminimai iš vaikystės ar būdas linksminti savo pačių vaikus. Šiandien rinkoje paspirtukai internetu yra daugybė modelių, kurie skirti suaugusiems. Paspirtuką...

Paskutinės naujienos