Metalinės tvoros priežiūra, ką reikia žinoti?

Žmonės mėgsta metalines tvoras dėl jų estetinio patrauklumo, metalo garso, struktūros bei ilgaamžiškumo. Iš kokybiškų medžiagų pagamintos metalinės tvoros gali tarnauti ilgus dešimtmečius. Tačiau jos turi vieną silpnybę – rūdis. Net šiek tiek rūdžių gali pakenkti tvoros patvarumui bei sutrumpinti jos tarnavimo laiką. Taigi, turint aplink namą metalinę tvorą, reikia tinkamai ją prižiūrėti, kad būtų išlaikytas jos estetinis patrauklumas bei konstrukcijos patvarumas. Bent du kart per metus derėtų atlikti metalinės tvoros priežiūros rutiną, ypač jei tvora yra drėgnoje vietoje.

Metalinės tvoros priežiūra

  1. Visų pirma reikėtų paruošti darbo vietą, pašalinant aplink tvorą ar ant jos esančius vynmedžius, piktžoles ar žolę. Aplinkos augmeniją ar mūrą derėtų uždengti specialiomis priemonėmis.
  2. Antra, derėtų pašalinti visus rūdžių požymius, naudojant smulkų vielinį šepetį. Nereikėtų naudoti sunkios, laidinės vielos, nes tai sugadins tvoros vientisumą. Toliau reikėtų nuplauti tvorą nejoniniais plovikliais ir vandeniu, leisti jai išdžiūti.
  3. Toliau reikėtų taikyti rūdžių keitiklį tose vietose, kur jau yra rūdžių, fosforo rūgšties arba tanino rūgšties pagrindu pagaminti keitikliai yra tinkamiausi. Reikia laikytis visų gamintojo nurodymų ir dėvėti visas reikalingas asmenines apsaugos priemones, naudojant rūdžių keitiklį.
  4. Po rūdžių surišimo, seka gruntavimas. Gruntas turi būti aliejaus pagrindu ir pagamintas metalams. Užtepus jį plonu sluoksniu, reikia leisti išdžiūti.
  5. Toliau reikėtų užtepti dažų, pagamintų iš aliejaus, skirtų metalui. Pasirinkti reikią panašią arba tokią pačią tvoros dažų spalvą.
  6. Norint išlaikyti spalvą derėtų tvorą valyti muilu ir vandeniu kartą per pusmetį.
  7. Trūkstamas tvirtinimo detales ar kitą vartų ir tvoros apdailą galima pakeisti panašaus dydžio ir išvaizdos, perkant detales specialiose arba namų ūkio paskirties parduotuvėse.

Panašūs įrašai

Išmaniems vartotojams aktualu ne tik kainos

Turbūt sutiksite, kad šiais laikais vartotojai išmanesni. Viena iš priežasčių – gausūs informacijos srautai įvairiose medijose. Kintantys elektros tarifai vartotojams svarbūs, o informacija apie...

Video registratorius – šiuolaikinio vairuotojo saugos garantas

Teko ne kartą pabuvoti eismo įvykyje, kurio metu buvo sunku nustatyti kaltininkus? Tokiais atvejais, ypač pagelbsti video registratorius. Šis įrenginys yra skirtas vaizdo fiksavimui...

Ko reikia elektros instaliacijai įrengti?

Vienfazė elektros instaliacija namuose yra kabelių ir laidų tinklas, tiekiantis elektrą konkrečioms namų vietoms. Paprastai yra dvi pagrindinės grandinės – apšvietimo grandinė ir įrangos...

Paskutinės naujienos