Metalinės tvoros priežiūra, ką reikia žinoti?

Žmonės mėgsta metalines tvoras dėl jų estetinio patrauklumo, metalo garso, struktūros bei ilgaamžiškumo. Iš kokybiškų medžiagų pagamintos metalinės tvoros gali tarnauti ilgus dešimtmečius. Tačiau jos turi vieną silpnybę – rūdis. Net šiek tiek rūdžių gali pakenkti tvoros patvarumui bei sutrumpinti jos tarnavimo laiką. Taigi, turint aplink namą metalinę tvorą, reikia tinkamai ją prižiūrėti, kad būtų išlaikytas jos estetinis patrauklumas bei konstrukcijos patvarumas. Bent du kart per metus derėtų atlikti metalinės tvoros priežiūros rutiną, ypač jei tvora yra drėgnoje vietoje.

Metalinės tvoros priežiūra

  1. Visų pirma reikėtų paruošti darbo vietą, pašalinant aplink tvorą ar ant jos esančius vynmedžius, piktžoles ar žolę. Aplinkos augmeniją ar mūrą derėtų uždengti specialiomis priemonėmis.
  2. Antra, derėtų pašalinti visus rūdžių požymius, naudojant smulkų vielinį šepetį. Nereikėtų naudoti sunkios, laidinės vielos, nes tai sugadins tvoros vientisumą. Toliau reikėtų nuplauti tvorą nejoniniais plovikliais ir vandeniu, leisti jai išdžiūti.
  3. Toliau reikėtų taikyti rūdžių keitiklį tose vietose, kur jau yra rūdžių, fosforo rūgšties arba tanino rūgšties pagrindu pagaminti keitikliai yra tinkamiausi. Reikia laikytis visų gamintojo nurodymų ir dėvėti visas reikalingas asmenines apsaugos priemones, naudojant rūdžių keitiklį.
  4. Po rūdžių surišimo, seka gruntavimas. Gruntas turi būti aliejaus pagrindu ir pagamintas metalams. Užtepus jį plonu sluoksniu, reikia leisti išdžiūti.
  5. Toliau reikėtų užtepti dažų, pagamintų iš aliejaus, skirtų metalui. Pasirinkti reikią panašią arba tokią pačią tvoros dažų spalvą.
  6. Norint išlaikyti spalvą derėtų tvorą valyti muilu ir vandeniu kartą per pusmetį.
  7. Trūkstamas tvirtinimo detales ar kitą vartų ir tvoros apdailą galima pakeisti panašaus dydžio ir išvaizdos, perkant detales specialiose arba namų ūkio paskirties parduotuvėse.

Panašūs įrašai

Kaip pasirinkti patvarų kelioninį lagaminą?

Renkantis patvarų kelioninį lagaminą, reiktų atsižvelgti į suplanuotą individualią kelionę, gali priklausyti nuo to, kokia transporto priemonę keliausit: lėktuvu, traukiniu ar nuosavu automobiliu ir...

Kokybiški prezervatyvai ne visada būna brangūs

Dar tik nesenai pradėjote lytinius santykius? Ne daug žinote apie jų sukeliamas pasekmes? Nors jaunuoliams tai atrodo ypač malonus „užsiėmimas“, vertėtų žinoti, kad lytiniai...

Sąnarių skausmo priežastis- osteonekrozė

Žmonės sąnarių skausmą gali jausti dėl įvairių priežasčių: sąnarių dėvėjimas, kaulų lūžiai, autoimuniniai susirgimai, infekcijos ir kt. Skausmas gali būti ūmus arba lėtinis. Sąnarių...

Paskutinės naujienos