Minimalistinis namų interjeras

Šiuolaikinių megamiestų gyventojai vertina paprastumą ir funkcionalumą. Šviesos ir oro pripildytas kambarys su puikiomis miegamojo lovomis idealiai tinka atsipalaiduoti po miesto šurmulio ir tvankių biurų. Todėl vis daugiau žmonių buto ar namo dekoravimui renkasi minimalistinį stilių.

Tokie interjerai pasižymi glaustumu, paprastumu, komfortu. Minimalistinis stilius atlaisvina erdvę ir apima aiškų zonavimą, todėl puikiai tinka mažų butų ir studijos tipo apartamentų dekoravimui.

Pagrindiniai stiliaus bruožai

Minimalistinis stilius buvo sukurtas XX a. Tuo metu augo pramonė, atsirado naujų technologijų, keitėsi žmogaus mąstymas. Žmonės siekė atsikratyti visko, kas nereikalinga, tai atsispindėjo namų dizaine.

Pagrindinis dizainerio uždavinys – teisingai užpildyti kambarį, paverčiant gyvenamąją aplinką funkcionalia, paliekant kuo daugiau laisvos erdvės. Situacija tokiuose kambariuose atrodo gana paprasta, tačiau sukurti glaustumą nėra taip paprasta, kaip atrodo. Galite pabrėžti pagrindines namų dekoravimo savybes:

  • Griežtos geometrinės formos;
  • Nėra ryškios tekstūros – visi paviršiai paprastai yra lygūs;
  • Šiuolaikinių medžiagų naudojimas.

Spalviniai sprendimai

Spalvų paletė tokiuose interjeruose yra labai santūri. Dažniausiai pasirenkama viena arba dvi pagrindinės spalvos. Lengviausias būdas – derinti juodą ir baltą, taip pat visus pilkos spalvos atspalvius. Leidžiama naudoti smėlio spalvą kaip pagrindinę spalvą, papildant ją rudais baldais.

Su sumaniai derinant tamsiai mėlyna arba tamsiai žalia taip pat puikiai tiks minimalistinio stiliaus interjere. Tačiau dizaineriai į tokius kambarius niekada neįtraukia ryškių, „prašmatnių“ spalvų. Leidžiama naudoti grynas spalvas (raudona, žalia, mėlyna), bet tik kaip nedidelius akcentus.

Sienų, grindų ir lubų apdaila bei baldų parinkimas

Lubų, sienų ir grindų projektavimui naudojamos įvairios medžiagos: mediena, keraminės plytelės, natūralus ir dirbtinis akmuo. Dažnai paviršiai padengiami dažais.

Pagrindinė apdailos medžiagų pasirinkimo taisyklė – spalvų suvaržymas ir minimali tekstūra. Interjeras turėtų atrodyti šiuolaikiškai ir glaustai, todėl tinko, piešinių ir patrauklių elementų naudojimas yra netinkamas.

Baldai parinkti kuo funkcionalesni, o dekoracijų praktiškai nėra. Minimalistiniam stiliui būdingas įmontuotų konstrukcijų naudojimas, leidžiantis iškrauti erdvę. Ši taisyklė galioja ir įrangai: ją bandoma paslėpti sienų nišose. Jei viduje naudojami minkšti baldai, tuomet pasirenkami paprasti apmušalai ir griežtos geometrinės formos.

Apšvietimas ir priedai

Geras apšvietimas yra minimalistinio stiliaus bruožas. Panoraminiai langai suteiks natūralios šviesos į kambarį. Jei nėra galimybės įrengti didelių langų angų, saulės trūkumą kompensuoja elektros apšvietimas.

Dažniausiai naudojamas įmontuotas apšvietimas, leidžiama naudoti lakoniškus sietynus. Darbo paviršiai turi būti aprūpinti papildomu apšvietimu, tam padės stalinės lempos, toršerai, įmontuojamos lempos.

Minimalistiniam stiliui būdingas beveik visiškas aksesuarų nebuvimas. Leidžiama pridėti keletą ryškių akcentų: tai gali būti paprastos pagalvės, paveikslas su geometriniu raštu, didelė vaza.

Taip pat minimalizuojamas tekstilės naudojimas: užuolaidos keičiamos žaliuzėmis, lovatiesės ir antklodės parenkamos paprastomis spalvomis, ta pačia spalvine gama kaip sienos, grindys, lubos ir baldai.

Kaip sukurti minimalistinį interjerą?

Jei būsto savininkas nusprendė remontuoti ir nori gauti garantuotą puikų rezultatą, tuomet paprasčiausias sprendimas – kreiptis į specialistą. Patyręs dizaineris sukurs būsimo kambario projektą, parinks spalvas, sukurs harmoningą kompoziciją.

Tačiau ne visi turi pinigų mokėti už profesionalų paslaugas, o kai kurie tiesiog nori realizuoti savo dizainerio įgūdžius. Savo jėgomis sukurti gražų interjerą nėra lengva užduotis, tačiau labai įdomu.

Štai keli patarimai, padėsiantys atlikti puikią renovaciją

Atsikratykite šiukšlių. Netvarka yra pagrindinė problema, neleidžianti sukurti harmoningo minimalizmo stiliaus interjero. Pagalvokite, kam bus skirta patalpa (poilsiui, svečių priėmimui, darbui), kokie aksesuarai bus naudojami tiesiogiai interjere, o kokiems daiktams būtina numatyti sandėliavimo vietą;

Aiški erdvės ir zonavimo kompozicija. Ši rekomendacija aktuali dideliems kambariams ir studijos tipo apartamentams: prieš pradedant remontą būtina padalyti erdvę į funkcines zonas. Geriau įdėti sąlyginį separatorių, kuris atskirtų vieną zoną nuo kitos. Toks separatorius gali būti sofa, širma, drabužių spinta ir kt.;

Pridėti apšvietimą. Šviesa puikiai pabrėš situacijos glaustumą.

Jei įmanoma, be centrinio apšvietimo, būtina išryškinti visus darbinius paviršius – tai gali būti stalviršiai virtuvėje, stalviršis biure, papildomos lempos virš lovos galvūgalio netrukdys miegamajame;

Palaikyti švarą ir tvarką. Netvarka kambaryje ir išsibarstę daiktai pažeidžia pačią koncepciją: palikti maksimalią laisvą erdvę su minimaliu daiktų skaičiumi. Minimalizmo stiliaus interjero nepakanka sugalvoti ir įgyvendinti, tokiuose kambariuose reikia reguliariai palaikyti tvarką.

Pabaigai

Įrengdami namus, turėtumėte sutelkti dėmesį į asmeninius pageidavimus. Tiems, kurie nori gyventi patogiai ir neapsikrauti perdėtu rūpesčiu daiktais, minimalistinis stilius bus puikus pasirinkimas.

Šaltinis: minimalist-store.com

Panašūs įrašai

Jeigu Jums reikalingos traktorių dalys – ieškokite jų čia!

Augant dirbamos žemės plotams prisireikia ir galingesnės technikos. Tokiu atveju, ūkininkai dažniausiai ima žvalgytis į vieną populiariausių ūkio padėjėjų – traktorius. Jį išsirinkti yra...

Ko reikia norint tapti profesionaliu vertėju?

Prireikus vertimo, daugelis neabejodami kreipiasi į vertimo biurus, kuriuose suteikia vertimo paslaugos. Čia puiku tai, kad galima džiaugtis skirtingas kalbas išmanančiais specialistais, kurie ne tik...

Nuo ko pradėti skyrybas Aglijoje?

UK teisininkai Skyrybos yra neišsemiama, tačiau kartu ir labai nemaloni tema. Deja, tačiau sakoma, kad maždaug kas antra šeima išyra, o tai tikrai dideli skaičiai....

Paskutinės naujienos