Plaukų dažymo sruogelėmis žingsniai

Dažymas sruogelėmis niekuomet neišeina iš mados. Atsiranda vis naujų technikų kaip galima jomis pabrėžti bruožus, vizualiai padidinti plaukų apimtį ar paryškinti natūralią plaukų spalvą. Nors toks plaukų dažymas atliekamas specialistų grožio salonuose, tačiau kai kuriais atvejais tikrai galima apsieiti ir be jų.

Jeigu negalvojama kardinaliai keisti plaukų spalvos ar juos visiškai nusišviesinti, tuomet saugiai atlikti dažymą sruogelėmis namuose tikrai įmanoma. Kad procedūra būtų lengvesnė ir praeitų sklandžiai, straipsnyje rasite keletą naudingų patarimų.

1 žingsnis. Plaukų paruošimas dažymui

Plaukų dažymas yra tobulas būdas keisti savo įvaizdį, tačiau ruošiantis dažyti plaukus net ir saugiausiomis priemonėmis, juos reikia paruošti, kad rezultatas būtų nepriekaištingas. Visgi kai kurie ingredientai plaukų dažuose gali sausinti, todėl jau kelios dienos prieš procedūrą rekomenduojama plaukus intensyviau drėkinti ir maitinti kokybiškomis priemonėmis. Gera plaukų priežiūra leis džiaugtis žvilgančiais ir sveikais plaukais. Po dažymo procedūrų taip pat rekomenduojama plaukams skirti daugiau dėmesio.

2 žingsnis. Plaukų dažų pasirinkimas

Kaip ir visus plaukus, sruogeles irgi galima dažyti trumpalaikiais arba ilgalaikiais dažais. Įprastai trumpalaikiai plaukų dažai nusiplauna per kelis ar keliasdešimt kartų, tačiau nors jų efektas laikinas, jie taip pat mažiau įpareigoja. Norinčioms išskirtinių spalvų sruogelių, puikiu pasirinkimu gali tapti Matrix Color Sync Watercolors. Žinoma, galvojantiems plaukų sruogeles šviesinti, trumpalaikiai dažai gali būti prastas pasirinkimas. Tuomet gali prireikti profesionalių ilgalaikių dažų arba net šviesinimo priemonių, kurias reikėtų naudoti prieš tonuojant plaukus norima spalva. Nušviesinti plauką iki norimos spalvos galima naudojant plaukų šviesinimo miltelius Schwarzkopf BlondMe Premium Lift 9+ arba tokias priemones kaip šviesinimo kremas Wella Blondor Soft Blonde Cream.

Norint natūralaus rezultato, nereikėtų šviesinti ar tamsinti plauko spalva, kuri per daug nutolsta nuo natūralios plaukų spalvos. Renkantis spalvą, labai rekomenduojama atsižvelgti ir į savo odos atspalvį bei toną – taip žinosite, su kokiomis sruogelėmis atrodysite gražiausiai. Itin šviesiai odai tamsi spalva gali netikti, o tamsesnės odos savininkėms nereikėtų plaukų šviesinti daugiau nei pora tonų.

3 žingsnis. Priemonių pasiruošimas

Plaukų dažymas tikrai reikalauja pasiruošimo, todėl iš anksto turėkite visas priemones, kurių gali prireikti. Tikrai nesmagu, kai jau užtepti plaukų dažai, o po ranka nėra priemonės, su kuria juos būtų galima susegti ar pridengti, jog neišsiteptų kitos plaukų sruogos. Taip pat kai kurie dalykai gali padėti lengviau plaukus nudažyti ar geriau sumaišyti dažus, juos paskirstyti.

Pasiruošti reikia šias priemones:

 1. Dubenėlį, kuriame bus maišomi dažai;
 2. Teptuką, su kuriuo tepsite dažus ant plaukų;
 3. Šukas su smailu galiuku, kuriuo bus nesunku atskirti sruogas dažymui;
 4. Segtukus, kuriais galėsite prilaikyti plaukus;
 5. Folija, kuria bus galima uždengti sruogeles;
 6. Rankšluosčiai ar kitas audinys pridengti rūbams ir nuvalyti dažams.

4 žingsnis. Spalvos išbandymas ir plaukų dažymas!

Ant nedidelės plaukų sruogelės, verta pabandyti savo pasirinktą spalvą ar šviesinimo priemones. Palaikykite plaukų dažus ant sruogos kiek mažiau nei rekomenduojama ant dėžutės ir žiūrėkite ar spalva jums tinka, ar norėtųsi dar šviesesnės, tamsesnės spalvos. Būtina stebėti kiek laiko praeina laikant dažus, kad gavus norimą rezultatą žinotumėte kaip viską pakartoti nudažius visas sruogeles.

Jei turimų priemonių išbandymas ant sruogos praėjo sėkmingai ir gautos spalvos rezultatas jus tenkina, laikas pradėti dažymą:

 1. Veido oda prie plaukų augimo linijos tepkite vazelinu, kad vėliau viskas lengvai nusiplautų ir neliktų dėmių. Tai ypač dažančioms plaukus tamsesnėmis spalvomis;
 2. Plaukus dažyti reikia sausus, kad būtų įsisavinama spalva, todėl jų šlapinti tikrai nereikia;
 3. Pasirinkite, kurioje vietoje dažniausiai būna plaukų sklastymas. Padalinkite plaukus į 4 dalis ir susekite 3 iš jų. Dažyti reikia po vieną dalį, atskirai.
 4. Paėmus plaukų sruogą, su smailiomis šukomis atskirkite kelias mažesnes sruogeles, kurias norite nudažyti ir ištepkite jas dažais. Kad jos neišteptų likusių plaukų, sulankstykite jas į foliją.
 5. Laikykite dažus plaukuose tiek laiko, kiek nusprendėte bandymo su sruogele metu, neviršijant instrukcijose nurodyto laiko.
 6. Praėjus laikui – išplaukite plaukus. Jei buvo naudoti plaukų dažai, tuomet tonavimas reikalingas ne visuomet, tačiau jei šviesinote plaukus milteliais ar kremu, nuplovus dažus reikia nepamiršti tonuoti plaukus norima spalva.

Dažymas sruogelėmis namuose nėra sunki procedūra, tačiau tai užima laiko, todėl reikėtų nepamiršti ne tik pasiruošti visas reikalingas priemones, bet ir iš anksto susiplanuoti tokią procedūrą. Daugelis specialistų rekomenduoja po dažymo plaukų neplauti kasdien – taip ilgiau išsilaiko spalva.

Panašūs įrašai

Terasos įrengimas, ką reikia žinoti?

Patogus ir komfortiškas gyvenimas yra daugelio žmonių siekiamybė. Tai liečia tiek mūsų bustus tiek ir kitus daiktus, kuriais naudojamės kasdien. Būtent dėl to, nuosavų...

Ko reikia elektros instaliacijai įrengti?

Vienfazė elektros instaliacija namuose yra kabelių ir laidų tinklas, tiekiantis elektrą konkrečioms namų vietoms. Paprastai yra dvi pagrindinės grandinės – apšvietimo grandinė ir įrangos...

Dirbtinio intelekto įtaka verslui

Daugelis žmonių vis dar įsivaizduoja dirbtinį intelektą (DI) kaip kažką iš mokslinės fantastikos srities, tačiau realybėje jis jau supa mus daugybėje sričių, mums net...

Paskutinės naujienos