Požymiai, kuriais turi pasižymėti robotai siurbliai

Straipsnyje išvardinti parametrai bei požymiai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį prieš perkant robotus siurblius.

Kaip robotas siurblys valo?

  1. Sausas. Robotas veikia kaip įprastas dulkių siurblys: surenka dulkes ir šiukšles, bet nevalo grindų. Puikiai tinka kasdieniam valymui, namai tampa švaresni. Toks dulkių siurblys nenuvalys nešvarumų, pavyzdžiui, išsiliejusios kavos pėdsakų.
  2. Šlapias valymas. Tai valymas mikropluošto antgaliu, kuris sugeria skysčius. Šie dulkių siurbliai neturi atliekų konteinerio. Priklausomai nuo modelio, prietaisas gali arba tiesiog nuvalyti paviršių drėgna šluoste, arba purkšti vandenį, nušluostyti grindis ir surinkti nešvarų vandenį.
  3. Kombinuotas tipas. Tai galimybė savarankiškai pasirinkti, ar naudoti sausą ar šlapią valymą. Šie dulkių siurbliai yra brangesni.

Ar yra ciklonininis dulkių surinkimas?

Į „sausus“ dulkių siurblius jie įdeda cikloninį dulkių surinkėją – plastikinį konteinerį, į kurį patenka visos šiukšlės. Kai dulkių konteineris yra pilnas, turite jį ištraukti, sukratyti dulkes į šiukšliadėžę, o tada konteinerį išplauti. Drėgni dulkių siurbliai turi papildomą filtrą ir vandens talpą.

Dulkių siurblius gamintojai gamina su skirtingo tūrio dulkių surinkėju – nuo ​​0,2 iki 1 litro, vidutiniškai 0,6 litro. Praktiškai tūris nėra ypač svarbus: gamintojas rekomenduoja dulkių talpyklą valyti kuo dažniau, geriausia po kiekvieno valymo. Ir vienam kartui užtenka net ir nedidelio kiekio.

Filtrai ir šepečiai

Jei perkate dulkių siurblį be papildomų filtrų ir šepečių, tuomet jį lengva prižiūrėti: po valymo užtenka išplauti dulkių konteinerį. Taip pat gali tekti išvalyti filtrą. Dažnumas nurodytas instrukcijose, paprastai kartą per savaitę.

Filtrai. Galite nusipirkti dulkių siurblį su smulkiais filtrais – pavyzdžiui, su populiariu HEPA filtru. Jis veikia kaip sietelis: dulkės nusėda ant filtro pluoštų, o išvalytas oras grįžta atgal į patalpą. Tačiau yra problema: jei naudosite dulkių siurblį su nešvariu filtru, valymo metu į orą pateks senos dulkės ir pelėsio dalelės.

Yra dviejų tipų filtrai – vienkartiniai popieriniai ir daugkartiniai sintetiniai

Pastaruosius galima skalbti – kaip taisyklė, tai tenka daryti po kiekvieno valymo. Vienkartiniai, kai susitepa, keičiami į naujus.

Šepečiai. Visi dulkių siurbliai turi šoninius šepečius, kurie pakeliui sušluoja nešvarumus ir dulkes. Šiukšlės į konteinerį patenka turbininio šepečio, kuris yra prie roboto pagrindo, pagalba. Kai kuriuose modeliuose tokio šepečio nėra – tuomet dulkių siurblys tiesiog susiurbia dulkes.

Turbo šepetys padeda surinkti nešvarumus, kurių dulkių siurblys neįsiurbia. Tai naudinga, jei turite augintinių arba gyvenate dulkėtoje vietoje. Šepetį teks valyti po kiekvieno valymo, antraip atsiras priešingas efektas: dulkių siurblys išteps ant grindų pluoštų susikaupusius nešvarumus.

Robotas dulkių siurblys su šlapio valymo funkcija papildomai turės išplauti grindis šluostantį skudurą. Geriau – po kiekvieno valymo, o prieš valymą reikia sudrėkinti, kad prietaisas iš karto pradėtų plauti grindis.

Efektyvumas bei galia

Robotiniai dulkių siurbliai savo galia ir efektyvumu dar negali prilygti įprastiems dulkių siurbliams: „išmanieji“ įrenginiai tinka kasdieniam valymui, bet ne visaverčiam valymui.

Efektyvumą galima nulemti pagal siurbimo galią – paprastai robotams ji yra 20-40 W, o įprastų dulkių siurblių – 100-600 W.

Bėda ta, kad gamintojai šios charakteristikos nenurodo: jos nėra internetinių parduotuvių filtruose, o daugelio modelių net instrukcijose ir specifikacijose. Todėl jei norite itin galingo dulkių siurblio, kuris surinks maksimaliai dulkes ir nešvarumus, ieškokite nurodytos galios modelių. Vidutiniškai visi robotai dirba daugmaž vienodu efektyvumu.

Nepainiokite siurbimo galios su energijos suvartojimu, ty energijos kiekiu, kurio reikia dulkių siurbliui veikti. Pardavėjai parduotuvėse dažnai išduoda antrąjį už pirmąjį. Tai skirtingi rodikliai: energijos suvartojimas nesusijęs su valymo efektyvumu.

Per vieną minutę robotas dulkių siurblys gali išvalyti vidutiniškai 0,7-0,8 m2

Jei baterija išsikrauna, o valymo zona – ne, robotas įsikraus ir tęs darbą po kelių valandų. Kai kurie modeliai sustoja, kai išsenka, todėl juos reikia neštis prieš įkraunant rankomis.

Dažniausiai tokios ilgos valymo pertraukos erzina, ypač jei vidury patalpos išsikrauna dulkių siurblys. Todėl baterijos talpą geriau skaičiuoti taip, kad vieno ciklo užtektų visam butui ar bent jau tiksliai keliems kambariams.

Skaičiuojant veikimo laiką reikia atsižvelgti ne į bendrą buto plotą, o į tą, kurį išvalys dulkių siurblys: ne kiekvienas įrenginys galės važiuoti po spintele ar virtuvės komplektu. Lengviausias būdas yra apytiksliai apskaičiuoti dideliu būdu.

Šaltinis: neatsvor.lt

Panašūs įrašai

Modernūs baldai virtuvei

Tie, kas gamina baldus virtuvei, dažnai susiduria su užsakymais, kurie ne iki galo aiškūs patiems šeimininkams. Vienas tokių yra „noriu modernios virtuvės“. Labai dažnai...

Priežastys kodėl verta įsirengti ileidžiamus žibintus savo sode

Galite naudoti šiuos įsiterpusius šviestuvus, pavyzdžiui, šį keturių Sol Outdoor 72 šviestuvų rinkinį, kad paskatintumėte lankytojus keliauti po sodą apšviestais takais ar takais arba...

Vertimų paslaugos – keliaudami jauskitės saugiai

Keliauti mėgsta daugelis, pastaruoju metu tą daryti yra ne tik labai lengva, bet ir gana pigu, todėl nieko keisto, jog atsiranda vis daugiau norinčių...

Paskutinės naujienos