Skolų grąžinimas jas refinansuojant – tinkamai subalansuokite savo piniginę

Dabartiniais laikais, kai stabili finansinė situacija gali pasikeisti per naktį, vis daugiau žmonių pradeda ieškoti būdų, kaip atsikratyti skolų kuo greičiau. Iš tiesų, skolų grąžinimas tapo itin aktualiu klausimu mūsų, vartoti įpratusioje visuomenėje. Kita vertus, turimų paskolų grąžinimas, labai dažnai pas mus apsiriboja naujų paskolų ėmimu. Tai tikrai nėra atsakingas finansų planavimas, kadangi anksčiau ar vėliau tikrai ateis laikas, kuomet naujos paskolos jau niekas nesuteiks. Ką tuomet reikės daryti? Taigi, šiame straipsnyje aptarsime, kaip grąžinti skolas apgalvotai ir neprisivirti dar didesnių finansinių rūpesčių.

Skolų grąžinimas ir aiškūs prioritetai – pirmieji žingsniai

Refinansavimas – tai naujos paskolos ėmimas, senoms paskoloms grąžinti.

Taigi, tikriausiai kiekvieną skolų turintį žmogų nuolat kamuoja pagrindinis klausimas – kaip grąžinti skolas? Ir iš tiesų, nuosekliai planuojant savo finansus ir nuolat sekant daromas išlaidas, tikrai galima jų atsikratyti. Šiam tikslui padeda ir pinigų taupymas, kurio dėka jums lieka daugiau laisvų pinigų, kuriuos galite skirti greitesniam skolos grąžinimui. Skolų grąžinimas žymiai paspartėja ir tuomet, kai jums papildomas pajamas suteikia anksčiau susikurti pasyvių pajamų šaltiniai. Tačiau susitvarkius su savo išlaidomis ir susikūrus taupymo planą, pats metas nuspręsti, kurias skolas reikėtų grąžinti pirmiausia.

Visų pirma, reikėtų atidžiai peržvelgti visus turimus įsiskolinimus ir įvertinti mokamas palūkanas bei grąžinimo terminus. Jei turite vėluojančių paskolų už kurias jau mokate delspinigius, tuomet pirmiausia turėtumėte padengti būtent tokius įsiskolinimus. Sekantis žingsnis yra padengti paskolas, už kurias mokamos didžiausios palūkanos. Juk kuo didesnes palūkanas mokate, tuo mažiau pinigų lieka jums patiems. Didžiausios palūkanos paprastai taikomos greitiesiems kreditams bei kreditinėms kortelėms.

Kaip grąžinti skolas jas refinansuojant?

Jei turimos paskolos yra paimtos nepalankiomis sąlygomis, galite apsvarstyti paskolų refinansavimo galimybę. Refinansavimas – tai naujos paskolos ėmimas, senoms paskoloms grąžinti. Tik šiuo atveju, nauja paskola yra imama žymiai geresnėmis sąlygomis. Kitaip sakant, refinansavimo paslauga gali žymiai palengvinti turimų įsiskolinimų grąžinimą. Refinansavimas leidžia prailginti paskolos grąžinimo terminą ir sumažinti mokamas palūkanas. Nustačius aiškų ir patogų įmokų mokėjimo grafiką, skolų grąžinimas tampa labiau prognozuojamu ir leidžia geriau suplanuoti savo finansus.

Skolų grąžinimas turi būti apgalvotas

Kaip matote, skolų grąžinimas nėra ypač sudėtingas procesas. Nusistačius aiškius prioritetus ir teisingai susiplanavus kiekvieno mėnesio biudžetą, tikrai galima rasti finansinių resursų, skoloms grąžinti. Asmeninius finansus planuojant protingai, ilgainiui galite tikėtis stipriai pagerinti savo nuosavos piniginės reikalus. Kita vertus, kiekvieno žmogaus pajamos, finansiniai tikslai ir asmeninis biudžetas yra skirtingi. Būtent todėl kiekvienas įsiskolinimo atvejis yra individualus ir turėtų būti sprendžiamas atsižvelgus į asmeninius poreikius bei galimybes.

Panašūs įrašai

Interneto paslaugą nėra taip lengva užsakyti

Interneto pasirinkimo galimybės yra didelės, nes Lietuvoje jį siūlo tiek mobiliojo ryšio operatoriai, tiek ir pagrindiniai interneto tiekėjai. Ne paslaptis, kad Vilniuje pasirinkimas yra...

Kaip pasirinkti patvarų kelioninį lagaminą?

Renkantis patvarų kelioninį lagaminą, reiktų atsižvelgti į suplanuotą individualią kelionę, gali priklausyti nuo to, kokia transporto priemonę keliausit: lėktuvu, traukiniu ar nuosavu automobiliu ir...

Kokybiški prezervatyvai ne visada būna brangūs

Dar tik nesenai pradėjote lytinius santykius? Ne daug žinote apie jų sukeliamas pasekmes? Nors jaunuoliams tai atrodo ypač malonus „užsiėmimas“, vertėtų žinoti, kad lytiniai...

Paskutinės naujienos