Skusti ar nesiskusti – štai koks klausimas

Mada yra nepastovus dalykas. Tačiau perteklinės augmenijos pašalinimas jau seniai įtrauktas į privalomų kosmetinių procedūrų sąrašą. Daugelis žmonių turi nepageidaujamų plaukų. O jų pašalinimas reikalauja kruopštaus požiūrio ir tam tikrų įgūdžių.

Yra daug būdų, kaip pašalinti plaukus. Netgi mūsų didžiojo… naudotos cukraus pastos, žinomos nuo Kleopatros laikų, o Petro I laikais visiems vyrams buvo įsakyta „skusti barzdas“. Taigi šios procedūros – jokia naujiena.

Šiuolaikinė pramonės plėtra kviečia nepageidaujamiems plaukams šalinti pasitelkti aparatinės kosmetologijos pasiekimus – lazeriu ar elektroepiliacija. Elektroepiliaciją Klaipėdoje bei kituose Lietuvos miestuose rekomenduojama atlikti tik profesionaliuose depiliacijos centruose.

Tačiau daug kas gero taip pat nėra gerai, kalbant apie procedūrų pasirinkimų įvairovę. Todėl ginčai dėl to, kuris metodas geresnis, tebesitęsia.

Pagrindiniai metodų skirtumai

Pirmiausia, yra du pagrindiniai būdai, kaip atsikratyti plaukų – epiliacija ir depiliacija.

Jie skiriasi tuo, kad pirmuoju atveju plaukai pašalinami nuo šaknies, o antruoju – tik matoma jo dalis. Tai yra, populiarus ir tradicinis skutimasis reiškia depiliaciją.

Yra daug epiliavimo būdų:

 • šugaringas (cukraus pasta);
 • vaškas;
 • elektrolizė;
 • plaukų šalinimas lazeriu;
 • fotoepiliacija;
 • elos epiliacija;

Kiekvienas metodas turi savo potencialą ir rezultatus. O technologinės savybės leidžia naudoti kosmetologinę įrangą tik SPA ar specializuotose klinikose.

Privalumai ir trūkumai

Kadangi ir skutimas, ir plaukų šalinimas jau seniai naudojamas visame pasaulyje, abu metodai turi savo šalininkus ir priešininkus. Be to, yra daugybė plaukų šalinimo būdų, ir jūs galite pasirinkti optimalų procedūros tipą beveik kiekvienam. Tačiau kiekvienas metodas turi neabejotinų pranašumų ir tam tikrų trūkumų.

Skutimosi privalumai

 • gebėjimas savarankiškai atlikti procedūras;
 • gali būti naudojamas bet kokio tipo odai;
 • procedūros neskausmingumas, veikiant „tiesioms“ rankoms;
 • maža procedūros kaina (jei nenaudojate itin brangių skustuvų);
 • nėra kontraindikacijų (išskyrus itin jautrią odą), galimybė naudoti sergant daugumai ligų.

Skutimosi trūkumai yra šie

 • nuolatinių procedūrų poreikis – plaukai pradeda augti po kelių dienų;
 • negalėjimas naudoti esant dideliems apgamams ar kitiems dariniams, taip pat odos problemoms randų ar randų pavidalu, kurie trukdo sklandžiai slysti skustuvui;
 • galimi pjūviai;
 • įaugusių plaukų grėsmė;
 • epidermio pažeidimas;
 • negalima tepti tam tikrų kūno dalių (pavyzdžiui, moterims ant veido).

Epiliacija taip pat turi privalumų

 1. ilgam atsikratyti nepageidaujamų plaukų;
 2. šiuolaikiniai aparatūros metodai garantuoja beveik 100% neskausmingumą;
 3. matomas rezultatas iš karto po seanso;
 4. cukraus ir vaško pastos sudėtyje yra komponentų, kurie maitina odą;
 5. galimybė pašalinti bet kokio tipo plaukus (įskaitant vellus) ir nuo bet kokios odos;

Ir minusai

 1. didelė kurso kaina – norint visiškai pašalinti visus plaukus, dažniausiai reikia kelių plaukų šalinimo seansų;
 2. tam tikri pasiruošimo procedūrai reikalavimai:
 3. – reikiamo plaukų ilgio, priklausomai nuo epiliavimo būdo;
 4. – renkantis aparatinius plaukų šalinimo būdus – draudimas lankytis soliariume ir pirtyje;
 5. galimas skausmas, pavyzdžiui, šugaravimo metu, ir dėl to poreikis naudoti anestetikus ir raminančius junginius;
 6. plaukų šalinimo negalėjimas esant ligoms, odos pažeidimams, nėštumui ir daugeliu kitų atvejų;
 7. galimi nudegimai ir odos pažeidimai.

Patarimai ir atsiliepimai

Tam, kad nuspręstumėte, kuris plaukų šalinimo būdas Jums labiausiai tinka, rekomenduoju bent kartą apsilankyti pas profesionalią kosmetologę. Klaipėdoje ir kituose miestuose yra daugybė grožio studijų, teikiančių plaukų šalinimo paslaugas. Be to, dabar itin paplitusios akcijos, suteikiančios teisę gauti nuolaidas kosmetinėms procedūroms.

Net jei ateityje epiliaciją ketinate atlikti tik savarankiškai, apsilankymas pas kosmetologą padės pasirinkti optimalią procedūrą, kuri mažiausiai traumuos odą ir geriausiai pašalins jūsų tipo plaukelius.

Ypač jei nuspręsite naudoti aparatūros epiliavimo metodus. Tik kompetentingas meistras su profesionalia įranga atliks plaukų šalinimo kursą be pasekmių, maksimaliai efektyviai ir patogiai. Be to, salone galite gauti išsamią konsultaciją ir patarimus dėl tam tikrų produktų naudojimo, odos priežiūros, bet kokių kosmetinių intervencijų poreikio ir tikslingumo.

Atsiliepimai internete ir pažįstamų pasakojimai negarantuoja, kad identiška procedūra, kuria jie džiaugiasi, jums puikiai tiks. Visi žmonės turi skirtingus odos tipus, plaukų savybes, individualias organizmo reakcijas.

Pabaigai

Todėl nedvejokite, o užsiregistruokite pas gerą meistrą ir susikurkite tobulą kūną bei gražią odą.

Šaltinis: elektroepiliacija.lt

 

Panašūs įrašai

Minimalistinis namų interjeras

Šiuolaikinių megamiestų gyventojai vertina paprastumą ir funkcionalumą. Šviesos ir oro pripildytas kambarys su puikiomis miegamojo lovomis idealiai tinka atsipalaiduoti po miesto šurmulio ir tvankių biurų....

Greitieji kreditai visą parą retai kur suteikiami

Jeigu jus domina mažiausios paskolų palūkanos, tuomet turėtumėte pasinaudoti specialiais pasiūlymais. Net jeigu greitieji kreditai visą parą nėra išduodami, tai nereiškia, kad negalite skolintis...

Greitas ir profesionalus vertimas lietuvių-anglų kalbomis

Dokumentų ar kokių nors tekstų vertimų gali prireikti įvairiose situacijose. Tai gali būti susiję su studijomis, darbu užsienyje, asmeniniais reikalais, gyvenimu svetur ar darbiniais...

Paskutinės naujienos